top
logo

Škola rodinných financií

 

V rámci projektu Poznaj svoje peniaze, ktorý realizuje Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Provident Financial s.r.o., je na Slovensku vytvorený prvý vzdelávací komunitný program zameraný na finančné vzdelávanie. Prináša učenie pre život, ktoré vedie k porozumeniu základných finančných produktov, s ktorými sa bežne v živote stretávame a ktoré výrazne ovplyvňujú fungovanie rodiny.

 

Projekt chce poukázať aj na rastúcu osobnú zodpovednosť za finančné rozhodnutia. Situácia na Slovensku je momentálne taká, že ak sa povedomie nezlepší,možeme v blízkej budúcnosti čeliť vážnym ekonomickým a sociálnym problémom.

 

Cieľom projektu je dostať finančné vzdelávfanie do rodín, komunít, k sociálne slabším vrstvám. Vzdelávacie semináre prebiehajú v komunitách, témy sú šité na mieru, možnosť výberu 8 tém z viacerých:

 

Prehľad možných tém

1. Z čoho sa dá vyžiť
2. Ako si hľadať prácu
3. Pracovnoprávne otázky
4. Ako komunikovať s bankou (DSS, úvery, fondy, sporenie)
5. Moderné platobné nástroje
6. Dane,poplatky,odvody
7. Osobný a rodinný rozpočet
8. Poitenie ako finančná služba
9. Základy investovania
10. Euro-nová mena
11. Životné istoty a peniaze (ako vkladať peniaze, ako ich chrániť)

 

Pri niektorých témach účastníci vyhľadávajú informácie na internete, preto časť vzdelávania prebieha na počítači. Vzdelávanie je určené občanom nad 18 rokov - nezamestnaní, mamičky na meterskej dovolenke, deti odchádzajúce z detských domovov, absolventi škol, dôchodcovia, verejnosť. Vzdelávanie v rámci projektu "Škola rodinných financií" predstavuje spolu 16 hodín výučby a praktických cvičení, po ukončení vzdelávania získajú účastníci osvedčenie.

CH-SK projekt

 • sk-ch1

  Škola je zapojená do švajčiarsko – slovenského projektu podporovaného prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie. Viac o projekte sa dozviete na www.podpormeremesla.eu

   

  Pozri video

"Kids'Lab" Hókus...

Aktivity pre ZŠ

 •  

  Tu nájdete najnovšie informácie, aktuality a termíny pri príprave rôznych akcií a súťaží pre ZŠ.

   

  Viac informácií

Informácie o štúdiu

 •  

  Informácie o štúdiu v SOŠ chemickej na rok 2013/2014 - každú stredu od 14.00 do 17.00.

   

Aktivity pre žiakov

 •  

  Aktivity pre žiakov SOŠ chemickej

   

  Tu nájdete najnovšie informácie, aktuality a termíny pri príprave rôznych akcií a súťaží pre pre žiakov SOŠ chemickej.

   

  Viac informácií

ISIC/ITIC

Vzdelávanie

CREDCHEM

 •  

  SOŠ chemická, Vlčie hrdlo 50 v Bratislave je zapojená do Partnerstva v projekte „Credchem" - (program Leonardo da Vinci) experimentálne odskúšanie ECVET - Európskeho systému prenosu kreditov pre odborné vzdelávanie a prípravu vo vybraných stredných odborných školách chemických v Slovenskej republike v spolupráci so Spolkovým inštitútom odborného vzdelávania v Bonne.

   

  Základné informácie (pdf)

  Flyer (pdf)


bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.